Wiosenna Wystawa Szkółkarska 2013
Mazowiecka Zieleń - jakość i asortyment

To już 6 edycja wystawy Mazowiecka Zieleń - jakość i asortyment!

Zapraszamy od 28 lutego do 1 marca 2013 r. do Szkółki ŁAZUCCY , 05-604 Jasieniec, ul. Warecka 110.

Jest to wystawa szczególna. Organizują ją od 2008 roku szkółki z regionu mazowieckiego zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich. Celem wystawców jest dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także zaprezentowanie swoich gospodarstw, roślin oraz nowości przed rozpoczęciem nowego sezony handlowego. Aby taka prezentacja była pełna, organizatorzy zdecydowali, żeby odbywała się ona nie w obcym roślinom centrum targowym czy konferencyjnym, ale w najbardziej naturalnym miejscu dla takiej imprezy jakim jest gospodarstwo szkółkarskie. Dlatego co roku kolejni członkowie Związku Szkółkarzy Polskich z ogromną życzliwością przyjmują u siebie wszystkich miłośników roślin, projektantów i architektów krajobrazu, urzędników zajmujących się zielenią w miastach i gminach oraz wszystkich, którzy zajmują się handlem roślinami. Corocznie odwiedza wystawę około tysiąc osób.

W tym roku gospodarzem wystawy jest Szkółka Łazuccy z Jasieńca koło Grójca. Grono wystawców powiększa się, w tym roku zaprezentuje się aż 13 gospodarstw szkółkarskich oraz 10 przedstawicieli branży ogrodniczej. Co roku zmienia się również temat przewodni wystawy, w roku 2013 będzie to Rewitalizacja parków jako przywracanie ciągłości dziedzictwa kulturowego i z tym zagadnieniem będzie związany zarówno cykl seminariów, które zostaną wygłoszone przez licznych specjalistów, a także zaprezentowane rośliny, aranżacja wystawy oraz inne atrakcje towarzyszące.

Wśród wykładowców, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem będą: Krystyna Bargieł, Grzegorz Benedykciński, Jacek Borowski, Tomasz Bukowiecki, Barbara Kraus-Galińska, Katarzyna Łazucka-Cegłowska, Jacek Marcinkowski, Roman Pawłowski, Katarzyna Radzis, Leszek Rodek, Bożena Tkaczyk-Piechna, Bronisław Jan Szmit, Krzysztof Zachaj. Wystawę od lat wspierają także firmy związane z naszą branżą. W tym roku będą to: Agrosimex, Chronos, Elkner, Everris, Fiskars, Hollas, K i K Krajewscy, Klasmann-Deilman Polska, Thorn lighting, Urmik.

Dziękujemy też wszystkim odwiedzającym nas gościom, dla których wystawa Mazowiecka Zieleń jest od lat stałym punktem w wiosennym harmonogramie imprez branżowych.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału i prosimy i wcześniejsze zapisy na cykl wykładów, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

NAPISALI O NAS: